A szerves hulladék veszélyeztetheti az ökoszisztémát: az Osmose és a Sages élelmiszerhulladékkal színezett micélium-terméke
Az Osmose Studio, egy brit székhelyű stúdió, micéliummal dolgozik, hogy gomba alapú bőrt hozzon létre egy olyan piacon, ahol nehéz idők járnak a fenntarthatóbb termelésre való átállással.
Az Osmose Studio, Aurelie Fontan és Ashley Granter társalapítókkal jelenleg ennek a célnak a megvalósíthatóságán dolgozik. Az Egyesült Királyságban működő cég egy interdiszciplináris tervezőstúdió, amely regeneratív anyagokkal foglalkozik a design, a háztartási cikkek és a divatipar számára.
Mindezek az átláthatóság, a körforgás és az ökoszisztémáról való gondoskodás ernyőfogalma alatt működnek. 2019-ben megalapították a Mykkö-t, az Osmose Studio K+F projektjét, amely a micéliumos bőr előállításának szentelte magát.
A divatipar által okozott kibocsátások 80%-áért a szintetikus festés felelős. Ezek a festékek nem biológiailag lebomló vegyi anyagokra támaszkodnak, amelyek mérgezőek, mutagének, rákkeltőek és erősen környezetszennyezőek.
A Sages, szintén brit vállalkozás, fenntartható alternatívaként természetes festékeket állít elő élelmiszerhulladékból.
A két cég, Sages és Osmose, most együttműködve ötvözték tudásukat és technológiájukat, és természetes élelmiszer-hulladékkal festett micéliumlapokat hoztak létre, amelyek a cserzett bőr megjelenését utánozzák.
A cikk eredetileg a www.kp.hu weboldalon jelent meg. Kattints ide a folytatásért!