Befújt fagyapot napelem helyett az energia szükséglet csökkentésére
Jövő héttől megszüntetik napelemmel megtermelt villamos energiahálózatra való visszatáplálási lehetőségét Magyarországon.
“A legolcsóbb energia a fel nem használt energia” – így abban az esetben, ha csökkentjük az otthonunk hőenergia igényét, sokkal kevesebb villamos-energiára vagy gázra lesz szükségünk. Egy épület hőenergia igényét a legegyszerűbben és legolcsóbban úgy csökkenthetjük, ha megfelelő födém hőszigetelést készítünk.
A ma épülő családi házak 80%-ának nem elegendő a födém hőszigetelése, egy 20-30 éves háznak pedig a legtöbb esetben egyáltalán nincs is hőszigetelése (jobb esetben salakot tettek a födémbe, hogy csökkentsék a hőveszteséget).
Mivel a meleg levegő felfelé száll, a legnagyobb hőveszteséget a födém tudja produkálni, így gyakorlatilag az utcát fűtjük. A házak rossz hőszigetelése, magas hővesztesége tehető felelőssé részben a klímaváltozásért és a magas CO2 kibocsátásért.
Egy családi házban az elpazarolt energia 35 százaléka a falakon, 20 százaléka az ablakokon, 10 százaléka padlón keresztül távozik, jelentős, 35 százaléka pedig a tetőn, ha nincs megfelelő hőszigetelés. A padlásfödém hőszigetelése a legkisebb költségből kivitelezhető; ez a valódi rezsicsökkentés.
A fagyapotnál természetesebb hőszigetelés sem most, sem pedig a jövőben nem áll majd rendelkezésre, hiszen természetes fenyőfából készül.
Hogyan készül a STEICO fagyapot szigetelés?
A puha fenyőfát faforgáccsá aprítják, majd egy termo-mechanikus eljárás során teljesen rostokra bontják. Így készül a befújásos szigetelés farostja, amelyet ezután szárítanak, tömörítenek és zsákokba csomagolnak, majd az építkezés helyszínre szállítják, ahol egy speciális nagynyomású géppel először fellazítják, majd befújják a falakba, födémbe, tetőtéri ferdesíkokba.
A STEICO ZELL szigetelés köbméterenként 63 kg széndioxidot tud megkötni, ezzel egy 100 négyzetméteres családi ház 30 cm-es födém hőszigetelésével 1900 kg széndioxidot tudunk lekötni!