A Hotel Elysée Montmartrehelyi, invazív eukaliptuszfa felhasználásával került felújításra
A párizsi dizájn spektrumában a Montmartre és a nyüzsgő Pigalle nem esztétikai finomságukról ismert. Így a két városrész határán elhelyezkedő Hotel Elysée Montmartre felújítása egyértelműen friss, kortárs könnyedséget hoz a turisztikai kínálatba.
A szálloda felújítása több mérföldnyi eukaliptuszfát hoz a klasszikus Beaux Arts épületbe. Az Elyseé 16 vendégszobájában és közös helyiségében a papírgyártásban használt invazív eukaliptuszfa szinte minden panelben, gerendában és bútorzatban megjelenik. A megjelenés tagadhatatlanul visszafogott, skandináv ihletésű.

A portugál Policronia építészei kis erdőtulajdonosoktól szerezték be a fenntartható anyagot, majd a műhelyükben szinte minden elemet megterveztek és elkészítettek előre, növényi rostokkal és természetes anyagokkal kiegészítve. A tervek között művészi, antropomorf ülések, lámpák és átgondolt patinás sárgaréz hardverek találhatók.


A helyi anyagokra való támaszkodással a Policronia drasztikusan csökkentette a szén-dioxid-felhasználást a felújítás során. Bemutathatták azt is, hogyan lehet az alacsony szárú faanyagot sikeresen felhasználni fényűző, nagy hatású belső terek létrehozására – nem beszélve a nyugodt környezetről egy forgalmas környék közepén. A cikk eredetileg a www.kp.hu weboldalán jelent meg. Kattints ide a folytatásért!