„Kötelességünk tisztelni a műanyagokat” – mondja a Smile Plastics társalapítója
Átgondolt megközelítéssel a műanyag a jövőben is hasznos anyag maradhat – érvel a Smile Plastics társalapítója, Rosalie McMillan. A walesi székhelyű Smile Plastics teljes egészében hulladék műanyagból gyárt belső paneleket olyan nagymárkák számára, mint a Ganni, a Selfridges és a Lush.
Az 1990-es években Colin Williamson mérnök és Jane Atfield tervező által alapított vállalat a körkörös gazdaság úttörőjének tartja magát. Adam Fairweather tervezőtársával együtt Rosalie McMillan 2014-ben újjáélesztette a márkát, Williamson 2010-es visszavonulása után.
McMillan és Fairweather közösen arra törekedtek, hogy bemutassák, hogy a műanyag összeegyeztethető a körkörös elvekkel, mivel növelték a Smile Plastics tevékenységét. Évente körülbelül 400 millió tonna szűz műanyagot állítanak elő világszerte, és ennek kevesebb, mint 10 százalékát hasznosítják újra.
A cég termékei szándékosan magán viselik anyagaik előző életének maradványait. Gyártási folyamata újrahasznosított műanyag granulátumokból áll, amelyeket kézzel raknak ki a mechanikus préselés előtt, így a panelek foltos felületet kapnak.
A körkörösségre való összpontosítás részeként a vállalat arra is törekszik, hogy termékei könnyen újrahasznosíthatóak legyenek. Újra rendeli a levágásokat, és egy visszavásárlási sémát futtat, amely szerint a használt Smile Plastics termékeket új panelekben felhasználható anyagokká alakítják vissza.
A cikk eredetileg a www.kp.hu weboldalon jelent meg. Kattints ide a folytatásért!