200 kézműves dolgozott a Chennai otthonon, amik egy igazi művészeti és építészeti alkotás
A napsütötte indiai tengerparti Chennai városában a Multitude of Sins (MOS) bemutatta a legepikusabb rezidenciáját, amelyet több mint 200 képzett kézműves készített el két és fél év alatt, és amely 80%-ban egyedi tervezésű bútorokból, világítótestekből és műalkotásokból áll.
A Pennyroyal Tea egy élettel teli, négytagú család otthona, két szinten, 1100 négyzetméteren. A feltűnő homlokzat megadja az alaphangot a dupla magasságú belépőjével, amely egy ívelt tégla jali falat tartalmaz, amelyet kézzel festett kolam minták díszítenek – a helyi kulturális hagyományok felé mutatva.

A puha szürke és zöld márvány keretbe beépített faragott faajtó játékos virágmotívumokkal és feltűnő fekete-fehér márvány berakással várja a látogatókat. Ez a kulturális kontextusra és a kézművességre való figyelem megteremti azt a tervezési nyelvet, amely az egész rezidencián keresztül áramlik.



Az előcsarnok azonnal magával ragad modern-indiai nyomtatott falfestményével és magasba nyúló mennyezetével, amelyet az üvegtáblák és a tetőablak természetes fénnyel áraszt el. Egy egyedi, 400 kg-os csillár – a mélymályva színű fémrudakkal felfüggesztett fagyöngyökből álló kaszkád – drámai fókuszpontot hoz létre. A cikk eredetileg a www.kp.hu weboldalon jelent meg. Kattints ide a folytatásért!